Description
AMD Ryzen 5 9600X Desktop Processor with Integrated Radeon Graphics, 6 cores 12 Threads 32 MB Cache Base Clock 3.9GHz Upto 5.4GHz AM5 Socket, Memory DDR5 Up to 5600 MT/s, 65W TDP
AMD Ryzen 5 9600X Desktop Processor with Integrated Radeon Graphics, 6 cores 12 Threads 32 MB Cache Base Clock 3.9GHz Upto 5.4GHz AM5 Socket, Memory DDR5 Up to 5600 MT/s, 65W TDP
Original price was: ₹42,600.00.₹22,000.00Current price is: ₹22,000.00.
AMD Ryzen 5 9600X Desktop Processor with Integrated Radeon Graphics, 6 cores 12 Threads 32 MB Cache Base Clock 3.9GHz Upto 5.4GHz AM5 Socket, Memory DDR5 Up to 5600 MT/s, 65W TDP
| Brand | AMD |
|---|---|
| Manufacturer | AMD, AMD India Pvt. Ltd,Plot No. 102,103 Export Promotion Industrial Park, Whitefield Bangalore – 560066 |
| Item Height | 0.1 Centimeters |
| Item Width | 4 Centimeters |
| Product Dimensions | 4 x 4 x 0.1 cm; 90.72 g |
| Item model number | AMD Ryzen™ 5 9600X |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Type | Ryzen 5 |
| Processor Speed | 3.9 GHz |
| Processor Socket | Socket AM5 |
| Processor Count | 6 |
| Wattage | 65 Watts |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | AMD |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 90.6 g |
This will close in 0 seconds
Customer Reviews
There are no reviews yet.