Description
MSI B450M-A PRO MAX II Motherboard, Micro-ATX, AM4 DDR4 USB 3.2 Gen 1 HDMI
MSI B450M-A PRO MAX II Motherboard, Micro-ATX, AM4 DDR4 USB 3.2 Gen 1 HDMI
Original price was: ₹15,000.00.₹6,750.00Current price is: ₹6,750.00.
Out of stock
MSI B450M-A PRO MAX II Motherboard, Micro-ATX, AM4 DDR4 USB 3.2 Gen 1 HDMI
| Brand | MSI |
|---|---|
| Manufacturer | MSI, Micro-Star INT’L CO., LTD. No.69, Lide St., Zhonghe Dist., New Taipei City 235, Taiwan |
| Series | B450M-A PRO MAX II |
| Item Height | 6 Centimeters |
| Item Width | 20 Centimeters |
| Product Dimensions | 23.6 x 20 x 6 cm; 480 g |
| Item model number | B450M-A PRO MAX II |
| Processor Type | Athlon |
| Processor Socket | Socket AM4 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Maximum Memory Supported | 64 GB |
| Memory Clock Speed | 4133 MHz |
| Graphics Card Interface | PCI-Express x4, PCI-Express x16 |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Ethernet Ports | 1 |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | MSI |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 480 g |
This will close in 0 seconds
Customer Reviews
There are no reviews yet.