Description
G.SKILL Ripjaws V 32GB (1 * 32GB) DDR4 3200 MHz CL16-18-18-38 1.35V Desktop Memory RAM – F4-3200C16S-32GVK
G.SKILL Ripjaws V 32GB (1 * 32GB) DDR4 3200 MHz CL16-18-18-38 1.35V Desktop Memory RAM – F4-3200C16S-32GVK
Original price was: ₹50,000.00.₹30,000.00Current price is: ₹30,000.00.
Out of stock
G.SKILL Ripjaws V 32GB (1 * 32GB) DDR4 3200 MHz CL16-18-18-38 1.35V Desktop Memory RAM – F4-3200C16S-32GVK
| Brand | G.SKILL |
|---|---|
| Manufacturer | G.SKILL, G.SKILL |
| Series | Ripjaws |
| Colour | Black |
| Form Factor | 288-Pin DIMM |
| Item Height | 8 Millimeters |
| Item Width | 13.3 Centimeters |
| Product Dimensions | 4.5 x 13.3 x 0.8 cm; 40 g |
| Item model number | F4-3200C16S-32GVK |
| RAM Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Voltage | 1.35 Volts |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | 1 x RAM |
| Manufacturer | G.SKILL |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 40 g |
This will close in 0 seconds
Customer Reviews
There are no reviews yet.