Description
Sapphire Pure AMD Radeon™ RX 7700 XT Gaming OC 12GB GDDR6 Dual HDMI/Dual DP
Sapphire Pure AMD Radeon™ RX 7700 XT Gaming OC 12GB GDDR6 Dual HDMI/Dual DP
Original price was: ₹67,700.00.₹41,100.00Current price is: ₹41,100.00.
Out of stock
Sapphire Pure AMD Radeon™ RX 7700 XT Gaming OC 12GB GDDR6 Dual HDMI/Dual DP
| Brand | Sapphire |
|---|---|
| Manufacturer | SAPPHIRE PURE AMD RADEON™ RX 7700 XT GAMING OC 12GB GDDR6 DUAL HDMI / DUAL DP, Unit 1910–1919, 19/F., Tower 2, Grand Central Plaza, 138 Shatin Rural Committee Road, Shatin, N.T., Hong Kong |
| Item Height | 50 Millimeters |
| Item Width | 13.5 Centimeters |
| Resolution | 7680×4320 Pixels |
| Product Dimensions | 26.7 x 13.5 x 5 cm; 1.66 kg |
| Item model number | 11335-03-20G |
| Memory Clock Speed | 2250 MHz |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon R5 230 |
| Graphics Chipset Brand | SAPPHIRE |
| Graphics RAM Type | GDDR6 |
| Graphics Card Ram Size | 12 GB |
| Graphics Card Interface | PCI-Express x16 |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | SAPPHIRE PURE AMD RADEON™ RX 7700 XT GAMING OC 12GB GDDR6 DUAL HDMI / DUAL DP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1 kg 660 g |
This will close in 0 seconds
Customer Reviews
There are no reviews yet.