Description
Gigabyte Radeon RX 7700 XT Gaming OC 12G Graphics Card, 3X WINDFORCE Fans 12GB 192-bit GDDR6, GV-R77XTGAMING OC-12GD Video Card
Gigabyte Radeon RX 7700 XT Gaming OC 12G Graphics Card, 3X WINDFORCE Fans 12GB 192-bit GDDR6, GV-R77XTGAMING OC-12GD Video Card
Original price was: ₹76,000.00.₹40,360.00Current price is: ₹40,360.00.
Out of stock
Gigabyte Radeon RX 7700 XT Gaming OC 12G Graphics Card, 3X WINDFORCE Fans 12GB 192-bit GDDR6, GV-R77XTGAMING OC-12GD Video Card
| Brand | GIGABYTE |
|---|---|
| Manufacturer | GIGABYTE |
| Model | GV-R77XTGAMING OC-12GD |
| Model Name | GV-R77XTGAMING OC-12GD |
| Product Dimensions | 28.2 x 11.5 x 5 cm; 453.59 g |
| Item model number | GV-R77XTGAMING OC-12GD |
| Hardware Interface | PCI Express x16 |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Graphics Card Ram Size | 12 GB |
| Graphics RAM Type | GDDR6 |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon RX 7700 XT |
| Compatible Devices | Desktop |
| Mounting Hardware | GRAPHIC CARD, USERS MANUAL |
| Number of items | 1 |
| Resolution | 2560×1440 |
| Video output interface | DisplayPort, HDMI |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Manufacturer | GIGABYTE |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 454 g |
This will close in 0 seconds
Customer Reviews
There are no reviews yet.