Description
Cooler Master Hyper 212 Spectrum V3 ARGB CPU Cooler – 120mm Fan | Support AMD & Intel CPU Socket AM5, AM4 / LGA 1700, 1200, 1151, 1150| PWM Case Fans | 71.93 CFM Airflow | 4 Heat Pipes
Cooler Master Hyper 212 Spectrum V3 ARGB CPU Cooler – 120mm Fan | Support AMD & Intel CPU Socket AM5, AM4 / LGA 1700, 1200, 1151, 1150| PWM Case Fans | 71.93 CFM Airflow | 4 Heat Pipes
Original price was: ₹3,200.00.₹2,250.00Current price is: ₹2,250.00.
Cooler Master Hyper 212 Spectrum V3 ARGB CPU Cooler – 120mm Fan | Support AMD & Intel CPU Socket AM5, AM4 / LGA 1700, 1200, 1151, 1150| PWM Case Fans | 71.93 CFM Airflow | 4 Heat Pipes
| Product Dimensions | 12.4L x 11W x 15.2H Centimeters |
|---|---|
| Brand | Cooler Master |
| Power Connector Type | 4-Pin |
| Voltage | 12 Volts |
| Wattage | 7.2 Watts |
| Cooling Method | Air |
| Compatible Devices | Intel & AMD Processor |
| Noise Level | 27.2 dB |
| Material | Nickel |
| Maximum Rotational Speed | 1750 RPM |
| Air Flow Capacity | 71.93 Cubic Feet Per Minute |
| Manufacturer | Cooler Master, Cooler Master |
| Number of Items | 1 |
| Series | Hyper |
| Colour | Black |
| Item model number | RR-S4NA-17PA-R1 |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | CPU Cooler, Thermal Paste, AMD & Intel Mounting Socket, 120 MM ARGB Case Fan |
| Manufacturer | Cooler Master |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 650 g |
This will close in 0 seconds
Customer Reviews
There are no reviews yet.