Description
GIGABYTE B450M DS3H V2 (AMD Ryzen AM4/Micro ATX/M.2/HMDI/DVI/USB 3.1/DDR4/Motherboard)
GIGABYTE B450M DS3H V2 (AMD Ryzen AM4/Micro ATX/M.2/HMDI/DVI/USB 3.1/DDR4/Motherboard)
Original price was: ₹10,500.00.₹6,700.00Current price is: ₹6,700.00.
GIGABYTE B450M DS3H V2 (AMD Ryzen AM4/Micro ATX/M.2/HMDI/DVI/USB 3.1/DDR4/Motherboard)
| Brand | GIGABYTE |
|---|---|
| Manufacturer | GIGABYTE |
| Series | B450M DS3H V2 |
| Form Factor | Micro ATX |
| Item Height | 2.12 Inches |
| Item Width | 10.43 Inches |
| Standing screen display size | 7 |
| Product Dimensions | 26.49 x 26.49 x 5.38 cm; 800 g |
| Item model number | B450M |
| Processor Type | Athlon |
| Processor Socket | Socket AM4 |
| RAM Size | 8 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 64 GB |
| Memory Clock Speed | 3600 MHz |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Ethernet Ports | 1 |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | GIGABYTE |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 800 g |
This will close in 0 seconds
Customer Reviews
There are no reviews yet.