Description
MSI MAG Z890 Tomahawk WiFi Gaming Motherboard – ATX – Supports Intel Ultra Core Processors (Series 2), LGA 1851 – DDR5 Memory, 1 x PCIe 5.0 x16, 1 x M.2 Gen5, 5G LAN, Wi-Fi 7
MSI MAG Z890 Tomahawk WiFi Gaming Motherboard – ATX – Supports Intel Ultra Core Processors (Series 2), LGA 1851 – DDR5 Memory, 1 x PCIe 5.0 x16, 1 x M.2 Gen5, 5G LAN, Wi-Fi 7
Original price was: ₹48,700.00.₹31,290.00Current price is: ₹31,290.00.
Out of stock
MSI MAG Z890 Tomahawk WiFi Gaming Motherboard – ATX – Supports Intel Ultra Core Processors (Series 2), LGA 1851 – DDR5 Memory, 1 x PCIe 5.0 x16, 1 x M.2 Gen5, 5G LAN, Wi-Fi 7
| Brand | MSI |
|---|---|
| Manufacturer | MSI, Micro-Star INT’L CO., LTD. No.69, Lide St., Zhonghe Dist., New Taipei City 235, Taiwan http://www.msi.com. |
| Series | MAG Z890 TOMAHAWK WIFI |
| Colour | Black |
| Item Height | 6 Centimeters |
| Item Width | 24.4 Centimeters |
| Product Dimensions | 30.5 x 24.4 x 6 cm; 2 kg |
| Item model number | 7E32-001R |
| Processor Socket | LGA 1851 |
| Memory Technology | DDR5 |
| Computer Memory Type | DIMM |
| Memory Clock Speed | 9200 MHz |
| Graphics Card Interface | PCI Express 4.0 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Ethernet Ports | 1 |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | MSI |
| Item Weight | 2 kg |
This will close in 0 seconds
Customer Reviews
There are no reviews yet.