Description
ASUS Prime B450M-K II (AMD AM4 Socket for AMD Ryzen 5000/4000/ 3rd/2nd/1st Gen) DIMM Micro ATX Motherboard with M.2 HDMI/DVI-D/D-Sub SATA 6 Gbps 1 Gb Ethernet USB 3.2 Gen 1 Type-A, BIOS Flashback
ASUS Prime B450M-K II (AMD AM4 Socket for AMD Ryzen 5000/4000/ 3rd/2nd/1st Gen) DIMM Micro ATX Motherboard with M.2 HDMI/DVI-D/D-Sub SATA 6 Gbps 1 Gb Ethernet USB 3.2 Gen 1 Type-A, BIOS Flashback
Original price was: ₹12,000.00.₹7,900.00Current price is: ₹7,900.00.
Out of stock
ASUS Prime B450M-K II (AMD AM4 Socket for AMD Ryzen 5000/4000/ 3rd/2nd/1st Gen) DIMM Micro ATX Motherboard with M.2 HDMI/DVI-D/D-Sub SATA 6 Gbps 1 Gb Ethernet USB 3.2 Gen 1 Type-A, BIOS Flashback
| Brand | ASUS |
|---|---|
| Manufacturer | Asus, Asus, Asus Global Pte Ltd, 15A, Changi Business Park Central 1, #05-01 Eightrium, Singapore 486035. |
| Series | PRIME B450M-K II |
| Form Factor | Micro ATX |
| Item Height | 22.6 Centimeters |
| Item Width | 4.5 Centimeters |
| Product Dimensions | 22.1 x 4.5 x 22.6 cm; 500 g |
| Batteries | 1 A batteries required. |
| Item model number | 90MB1600-M0EAY0 |
| Processor Socket | Socket AM4 |
| Memory Technology | DIMM |
| Maximum Memory Supported | 64 GB |
| Memory Clock Speed | 4400 MHz |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Ethernet Ports | 1 |
| Voltage | 12 Volts |
| Wattage | 50 |
| Are Batteries Included | No |
| Lithium Battery Energy Content | 2.6 British Thermal Units (BTUs) |
| Lithium Battery Weight | 0.5 Milligrams |
| Number of Lithium Ion Cells | 7 |
| Number of Lithium Metal Cells | 7 |
| Included Components | Cables 2 x SATA 6Gb/s cables Miscellaneous 1 x I/O Shield 1 x M.2 SSD screw package Installation Media 1 x Support DVD Documentation 1 x User manual |
| Manufacturer | Asus |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 500 g |
This will close in 0 seconds
Customer Reviews
There are no reviews yet.