Description
MSI B650M Gaming WiFi Motherboard, mATX – Supports AMD Ryzen 7000 Series Processors, AM5 – DDR5 Memory Boost 7800+ MHz/OC, PCIe 4.0 x16, M.2 Gen4, Wi-Fi 6E
MSI B650M Gaming WiFi Motherboard, mATX – Supports AMD Ryzen 7000 Series Processors, AM5 – DDR5 Memory Boost 7800+ MHz/OC, PCIe 4.0 x16, M.2 Gen4, Wi-Fi 6E
Original price was: ₹21,600.00.₹10,960.00Current price is: ₹10,960.00.
MSI B650M Gaming WiFi Motherboard, mATX – Supports AMD Ryzen 7000 Series Processors, AM5 – DDR5 Memory Boost 7800+ MHz/OC, PCIe 4.0 x16, M.2 Gen4, Wi-Fi 6E
| Brand | MSI |
|---|---|
| Manufacturer | MSI, Micro-Star INT’L CO., LTD. No.69, Lide St., Zhonghe Dist., New Taipei City 235, Taiwan http://www.msi.com. |
| Series | B650M GAMING WIFI |
| Colour | Black |
| Item Height | 5 Centimeters |
| Item Width | 22.6 Centimeters |
| Product Dimensions | 24.38 x 22.6 x 5 cm; 2 kg |
| Item model number | B650M GAMING WIFI |
| Processor Socket | Socket AM5 |
| Memory Technology | DDR5 |
| Maximum Memory Supported | 64 GB |
| Memory Clock Speed | 7800 MHz |
| Graphics Card Interface | PCI-Express x16 |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of HDMI Ports | 2 |
| Manufacturer | MSI |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 2 kg |
This will close in 0 seconds
Customer Reviews
There are no reviews yet.