Description
GIGABYTE B550M AORUS Elite (AM4/ AMD/ B550/ Micro-ATX/ DDR4/ Dual M.2/ PCIe 4.0/ Realtek GbE LAN/Gaming Motherboard)
GIGABYTE B550M AORUS Elite (AM4/ AMD/ B550/ Micro-ATX/ DDR4/ Dual M.2/ PCIe 4.0/ Realtek GbE LAN/Gaming Motherboard)
Original price was: ₹15,800.00.₹9,700.00Current price is: ₹9,700.00.
Out of stock
GIGABYTE B550M AORUS Elite (AM4/ AMD/ B550/ Micro-ATX/ DDR4/ Dual M.2/ PCIe 4.0/ Realtek GbE LAN/Gaming Motherboard)
| Brand | GIGABYTE |
|---|---|
| Manufacturer | gigabyte |
| Series | B550M AORUS ELITE |
| Form Factor | Micro ATX |
| Item Height | 2.67 Inches |
| Item Width | 10.55 Inches |
| Product Dimensions | 26.97 x 26.8 x 6.78 cm; 1.07 kg |
| Item model number | B550M AORUS ELITE |
| Processor Socket | Socket AM4 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Memory Clock Speed | 4733 MHz |
| Graphics Card Interface | PCI-Express x16, PCI Express |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Number of USB 2.0 Ports | 4 |
| Number of Ethernet Ports | 1 |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | gigabyte |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1 kg 70 g |
This will close in 0 seconds
Customer Reviews
There are no reviews yet.