Description
MSI Geforce GTX 1650 D6 Ventus Xs Ocv3 Graphic Card-Nvidia Geforce GTX 1650 Gpu,4Gb Gddr6 128-Bit Memory,12 Gbps,Pci_E Express X16 3.0 Interface,1620 Mhz
MSI Geforce GTX 1650 D6 Ventus Xs Ocv3 Graphic Card-Nvidia Geforce GTX 1650 Gpu,4Gb Gddr6 128-Bit Memory,12 Gbps,Pci_E Express X16 3.0 Interface,1620 Mhz
Original price was: ₹25,000.00.₹15,000.00Current price is: ₹15,000.00.
Out of stock
MSI Geforce GTX 1650 D6 Ventus Xs Ocv3 Graphic Card-Nvidia Geforce GTX 1650 Gpu,4Gb Gddr6 128-Bit Memory,12 Gbps,Pci_E Express X16 3.0 Interface,1620 Mhz
| Brand | MSI |
|---|---|
| Manufacturer | MSI, Micro-Star INT’L CO., LTD. No.69, Lide St., Zhonghe Dist., New Taipei City 235, Taiwan http://www.msi.com. |
| Series | GeForce GTX 1650 D6 VENTUS XS OCV3 |
| Resolution | 7680×4320 Pixels |
| Item model number | V812-003R |
| Memory Clock Speed | 1200 MHz |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce GTX 1650 |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Graphics RAM Type | GDDR6 |
| Graphics Card Ram Size | 4 GB |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Wattage | 165 Watts |
| Included Components | Graphics card; quick setup guide |
| Manufacturer | MSI |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 480 g |
This will close in 0 seconds
Customer Reviews
There are no reviews yet.