Description
ZOTAC Gaming GeForce RTX 4070 Ti Super AMP Holo 16 GB GDDR6X Graphics Card | 256-bit 21 Gbps Upto 2640 MHz GPU | 3 DP 1 HDMI PCI Express 4.0 16x Interface | 5 Years (3 + 2 Years Extended Warranty)
ZOTAC Gaming GeForce RTX 4070 Ti Super AMP Holo 16 GB GDDR6X Graphics Card | 256-bit 21 Gbps Upto 2640 MHz GPU | 3 DP 1 HDMI PCI Express 4.0 16x Interface | 5 Years (3 + 2 Years Extended Warranty)
Original price was: ₹226,500.00.₹86,400.00Current price is: ₹86,400.00.
Out of stock
ZOTAC Gaming GeForce RTX 4070 Ti Super AMP Holo 16 GB GDDR6X Graphics Card | 256-bit 21 Gbps Upto 2640 MHz GPU | 3 DP 1 HDMI PCI Express 4.0 16x Interface | 5 Years (3 + 2 Years Extended Warranty)
| Brand | ZOTAC |
|---|---|
| Manufacturer | ZOTAC Technology Limited, 19/F, SHATIN GALLERIA, 18-24 Shan Mei St, Fo Tan, Hong Kong |
| Series | GeForce RTX 4070 |
| Colour | Black |
| Item Height | 0.1 Centimeters |
| Item Width | 9.9 Centimeters |
| Standing screen display size | 75 |
| Resolution | 7680×4320 Pixels |
| Product Dimensions | 42.4 x 9.9 x 0.1 cm; 1 kg |
| Item model number | ZT-D40730F-10P |
| Memory Clock Speed | 2640 MHz |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce RTX 4070 Super |
| Graphics Chipset Brand | ZOTAC |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Graphics RAM Type | GDDR6X |
| Graphics Card Ram Size | 16 GB |
| Graphics Card Interface | AGP |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | • User Manual |
| Manufacturer | ZOTAC Technology Limited |
| Country of Origin | Hong Kong |
| Item Weight | 1 kg |
This will close in 0 seconds
Customer Reviews
There are no reviews yet.